• Konkurs matematyczny „ Matematyka da się lubić” – 25.04.2022 r.

• W dniu 25 kwietnia 2022 r. odbył się konkurs matematyczny pod hasłem  „ Matematyka da się lubić”. Przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych. W konkursie wzięło udział 30 najlepszych uczniów.
            W kategorii klas I-III najlepszymi okazali się: Paweł Wlaziński i Marcin Włodarczyk z klasy IIIa.
            W kategorii klas IV-VII najlepsi uczniowie to: Kacper Kaleta klasa VII, Mateusz Stefaniak klasa VI, Weronika Szczepaniak i Kinga Rosiak z klasy IV ora z Justyna Bzdak z klasy V.
            W kategorii klas VIII i Szkoły branżowej i stopnia najlepsi byli: Mateusz P. klasa II, Klaudia Lewandowska klasa I oraz Jakub Tylka klasa I.
            Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody pozyskane przez Stowarzyszenie „Jesteśmy dla Was”. Zwycięzcom gratulujemy!  Organizatorami konkursu byli: Katarzyna Wilińska, Marta Pietras oraz Piotr Kusiak.

• 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

• Dzień ten przypomina o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Uczniowie klasy I, II, III i IV obejrzeli film dydaktyczny pt. „Dzień Ziemi” z którego dowiedzieli się, że każdy z nas może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia. Polega on na życiu w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę. Jak należy to robić? 1. Oszczędzać wodę. 2. Oszczędzać energię elektryczną. 3. Troszczyć się o czyste powietrze. 4. Ograniczać ilość odpadów. Swą wiedzę ekologiczną sprawdzili rozwiązując krzyżówki oraz wykonali plakaty informujące o święcie Dnia Ziemi

• Wielkanoc 2022

•

Tuż przed Wielkanocą w naszym Ośrodku zainstalowana została  świąteczna fotobudka. Pojawili się również poprzebierani uczniowie w tak zwany „żywy” koszyczek Wielkanocny. Była zatem PALMA WIELKANOCNA, PISANKI i ZAJĄCZEK. Chętni pozowali w do fotografii wśród świątecznej scenografii.  Przypomniane zostały zwyczaje oraz symbole ŚWIĄT WIELKANOCNYCH w formie quizu. Podczas uroczystych  klasowych spotkań przy stole uczniowie z wychowawcami życzyli sobie:

WESOŁYCH ŚWIĄT!

• Warsztaty wielkanocne  pt. ,,Wokół wielkanocnego jajka…”

• W minionym tygodniu wychowankowie internatu uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych  pt. ,,Wokół wielkanocnego jajka…”.

Zgłębiali tym samym technikę wykonania pisanki na balonie. Pracy i zabawy było co nie miara, ale efekt jest satysfakcjonujący !!!

• Termomodernizacja sali gimnastycznej zakończona -28.03.2022 r.

• W dniu 28 marca w odbyła się uroczystość odebrania ważnej dla całej wspólnoty szkolnej inwestycji, jaką była termomodernizacja sali gimnastycznej w naszym Ośrodku. W uroczystym wydarzeniu przecięcia wstęgi udział wzięli Parlamentarzyści w osobach: senator Przemysław Błaszczyk, oraz posłanka  Joanna Lichocka a także starosta kutnowski Daniel Kowalik, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska. Licznej grupie młodzieży szkolnej przewodził  dyrektor Grzegorz Chojnacki.

Na realizację inwestycji wydatkowano 524 480,26 zł, z czego 423 310 zł stanowiło pozyskane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ramach inwestycji  wykonano: izolację termiczną fundamentów, ścian budynku i stropodachu, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zmodernizowano instalację C.O, wymieniono rynny i rury spustowe oraz obróbkę blacharską przy attykach, zamontowano nowe parapety zewnętrzne, wykonano renowację okratowania okien,  zamontowano nową instalację odgromową, wykonano nową opaskę drenażową budynku, wykonano remont kominów.

Społeczność SOSW Nr 1 im. Marii Konopnickiej Dziękuje Starostwu Powiatowemu za zaplanowanie oraz przeprowadzenie inwestycji!