• Konkurs matematyczny - 27.04.2023 r.

• Z radością informujemy, że Kacper Kaleta, uczeń klasy VIIa zajął pierwsze miejsce a Mateusz Stefaniak, uczeń klasy VIIIa zajął drugie miejsce  w  Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym  zorganizowanym przez SOSW w Bełchatowie. Serdecznie GRATULUJEMY.

• Wycieczka do łódzkiego ogrodu zoologicznego - 21.04.2023 r.

• 17 kwietnia 2023 r. uczestniczyliśmy w autokarowej wycieczce do łódzkiego ogrodu zoologicznego, gdzie znajduje się Orientarium -najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony unikatowym

i zagrożonym wyginięciem gatunkom fauny i flory Azji Południowo-Wschodniej.

Dużą atrakcją była dla nas kąpiel słoni. W tunelu do obserwacji oglądaliśmy pływające nad naszymi głowami rekiny i płaszczki.

Wróciliśmy oczarowani tym miejscem.

• Dzień Pamięci o Holokauście -19.04.2023 r.

• 19 kwietnia został ustanowiony Dniem Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości. Data ta przypomina o wybuchu powstania w getcie warszawskim. Społeczność szkolna z Konopnickiej uczciła 80 rocznicę wybuchu powstania przypinając żonkile na znak, że Łączy Nas  Pamięć 💛💛💛

• 83 rocznica zbrodni katyńskiej - 13.04.2023 r.

• 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Blisko 22 tysiące Polaków – wojskowych, policjantów i cywili – zostało zamordowanych w kwietniu i maju 1940 roku przez sowieckie NKWD. Ciała grzebano bezimiennie, w masowych grobach w lasach tak, aby nie zostały nigdy odnalezione. Uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej krótką audycją nadaną przez szkolny radiowęzeł. Dodatkowo przygotowano okolicznościowy kącik pamięci.

• Warsztaty wielkanocne w Internacie! - 03.04.2023 r.

• W miniony wtorek w Internacie SOSW nr 1 w Kutnie  zapanował iście wiosenno-wielkanocny klimat. Podopieczni pod czujnym okiem wychowawców doskonalili kreatywność i własną inwencję artystyczną, wykonując piękne palmy wielkanocne. Posłużyły do tego gałązki wierzbowe, brzozowe, bukszpan oraz inne wiosenne rośliny. Udekorowane one zostały  kwiatkami z bibuły oraz krepiny, przyozdobione wstążką. To był bardzo miło spędzony czas.

• Ogłoszenie - 03.04.2023 r.

• Z uwagi na okres przedświąteczny spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców odbędzie się 17 kwietnia 2023r (poniedziałek) o godz. 1515. w sali nr 3.

Życzymy spokojnych i dobrych Świąt Wielkanocnych.