• ,,Andrzejkowo” w internacie ! - 29.11.2022 r.

• ,,Andrzejkowo”  w internacie !

„…na świętego Andrzeja dziewczynom (i chłopcom) z wróżby nadzieja…”

W Wigilię św. Andrzeja wychowankowie internatu poprzez liczne zabawy i wróżby andrzejkowe próbowali poznać swoją przyszłość. Przebijanie serc z imionami chłopca/dziewczyny oraz czytanie, co nam los przyniesie z kart,    to najbardziej popularne przykłady zabaw odbywających się w wigilię św. Andrzeja. Oprócz wróżb była zabawa taneczna i słodki poczęstunek.

Wszyscy miło spędziliśmy czas, z nadzieją, ze dobre wróżby się spełnią.

• Zaproszenie - 28.11.2022 r.

• Zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2022r (poniedziałek) o godz. 14.30. w szkole w sali nr 3. Spotkania będą odbywać się cyklicznie w pierwszy poniedziałek  miesiąca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.

• Dzień Kawy i Herbaty - 27.11.2022 r.

• 24 listopada 2022 r. w budynku warsztatów szkolnych odbył się Dzień Kawy i Herbaty. Uczniowie Szkoły Branżowej I – go Stopnia zapoznawali się z historią pochodzenia kawy i herbaty oraz doskonalili umiejętności parzenia napojów gorących różnymi metodami i sposobami. Poznawali również tajniki pracy kelnera podczas serwowania przygotowanej kawy i herbaty.

• ANDRZEJKI 2022 - 23.11.2022 r.

• Andrzejkowy dzień minął w atmosferze wróżb i wesołej zabawy. Żywiołowa muzyka zachęcała do tańca, a wyjątkowe wróżby przepowiadały tylko słodkie, miłe i bogate życie!  Cała społeczność szkolna Ośrodka bawiła  się znakomicie!

• "Sałatka z czerwonego buraka" - 21.11.2022 r.

• Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. "Sałatka z czerwonego buraka", który został zrealizowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Film zgłoszono do VII Ogólnopolskiego konkursu kulinarnego " Smacznie, zdrowo, kolorowo 2022" organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach.

• Kształcenie zawodowe praktyczne - 21.11.2022 r.

• Klasa I branżowa Cukiernik podczas zajęć praktycznych w Warsztatach Szkolnych. Uczniowie wdrażają się w tajniki zawodu cukiernik, oprócz praktyk w szkole odbywają też praktyki w zakładzie Piekarniczo-Cukierniczym  ,,TDJ OZDOWSCY''  w Kutnie, gdzie mają okazję zobaczyć jak będzie wyglądała ich praca w przyszłości . A tym samym podjęcia pracy po skończonej nauce w szkole.

• Wystawa „Panorama historii Kutna” - 18.11.2022 r.

• W dniu 18 listopada 2022 r. uczniowie klasy I a pdp, III b pdp i III c pdp obejrzeli wystawę „Panorama historii Kutna” znajdującą się na Placu Wolności.

To jedyna na świecie tak duża infografika. Przedstawia kolorową historię miasta od Piotra z Kutnej Hory po szybowiec Łukasza Wójcika. Dominują w niej kolory zielony, czerwony, niebieski. Wystawa robi wrażenie.

• Święto odzyskania Niepodległości - 10.11.2022 r.

• 11 listopada 2022 rok - 104 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nieodzownie związane ze świętowaniem odzyskania niepodległości przez Polskę są nasze symbole narodowe. Należą do nich barwy narodowe, flaga i godło państwowe oraz hymn. Dlatego 11 listopada wszędzie powiewają biało-czerwone flagi, a w wielu instytucjach i domach słychać „Mazurka Dąbrowskiego”. Tak było już dzisiaj w Konopnickiej. Uczniowie w dwóch drużynach, jedna w białych a druga w czerwonych barwach wzięli udział  w teleturnieju wiedzy pod hasłem" Kocham Cię Polsko". Były też występy prezentujące pieśni patriotyczne pod batutą Krzysztofa. Wszystko przeplatane tańcami narodowymi  - polonezem i krakowiakiem.

Po raz pierwszy w akademii szkolnej brał udział oddział przedszkolny „Jagódki”.

• Konkurs logopedyczno – plastyczny - 04.11.2022 r.

• „Rymy lubimy, gdy wymowę ćwiczymy” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny konkurs logopedyczno – plastyczny. Celem przeprowadzonego konkursu było rozwijanie funkcji słuchowych, wspomaganie rozwoju mowy, prezentacja umiejętności plastycznych. Jak zwykle wpłynęło bardzo dużo prac, ciekawych i różnorodnych. Wszystkim, którzy wzięli udział w zorganizowanym przedsięwzięciu gratulujemy oraz dziękujemy za podjęty wysiłek włożony w przygotowanie plastycznych dzieł. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony dyplomem oraz słodkim upominkiem.

• Zaproszenie - 04.11.2022 r.

• Zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców. Spotkanie odbędzie się 7 listopada2022r (poniedziałek) o godz. 14.30. w szkole w sali nr 3. Spotkania będą odbywać się cyklicznie w pierwszy poniedziałek  miesiąca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.