• Rekrutacja do projektu „Europejski staż z SOSW nr 1 w Kutnie” o numerze 2022-1-PL01-KA122-VET-000074525 - 22.08.2023 r.

• Ruszyła rekrutacja do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Europejski staż z SOSW nr

1 w Kutnie” o numerze 2022-1-PL01-KA122-VET-000074525, realizowanego na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów
            i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, w ramach którego 25 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wyjedzie, pod opieką 5 nauczycieli, na staż zagraniczny do Grecji!

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 25 uczniów klas I, II i III Branżowej Szkoły Specjalnej I uczących się w zawodach Kucharz / Piekarz / Cukiernik oraz Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły.

Do udziału w projekcie zostaną wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Nabór ma charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.

Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków: Przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu Rekrutacji, złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego, uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami. Szczegółowe kryteria rekrutacji znajdują się w regulaminie rekrutacji.

Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie 21.08.2023 – 08.09.2023 dla kierunków/zawodów mających odbyć staże zawodowe w Grecji.  W załączeniu można znaleźć Regulamin rekrutacji oraz Formularz zgłoszeniowy, wskazujące szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji, a także procedury, które kandydaci powinni przejść celem zgłoszenia się do udziału w projekcie. Pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do szkolnego sekretariatu. Planowana realizacja projektu to jesień 2023 roku.

Wiecej informacji w zakładce: o szkole