• Powitanie Jesieni - 25.09.2023 r.

• 25 września 2023r. zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyło się Powitanie Jesieni.

Celem naszego  spotkania było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie uczniów  a przede wszystkim fajna zabawa. Piękną Złotą Jesień powitaliśmy grillowaną kiełbaską i czipsami przekazanymi przez Bank Żywności w Kutnie.

Dużo radości dostarczyło uczniom odgadywanie zagadek o jesieni, układanie puzzli, malowanie , wykonanie bukietów jesiennych.

Dzień upłynął w miłym nastoju, któremu towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki.

• 30. Akcja Sprzątanie Świata

• We wrześniu wychowankowie internatu,  jak zawsze,  włączyli się do Akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Dziewczęta i chłopcy wysprzątali  teren wokół internatu oraz pobliskie ulice.

Za swój udział i zaangażowanie w działania proekologiczne wychowankowie oraz wychowawcy otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

• Sprzątanie Świata 2023 - 17.09.2023 r.

• Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem ”Sprzątanie świata  łączy ludzi” w dniu 15 września uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji Sprzątanie świata. Sprzątały teren wokół szkoły oraz okoliczne ulice. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie  akcja przebiegła szybko i sprawnie . Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

• Zakończyła się rekrutacja do projektu „Europejski staż z SOSW nr 1 w Kutnie” o numerze 2022-1-PL01-KA122-VET-000074525 - 13.09.2023 r.

• Zakończyła sie rekrutacja do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Europejski staż z SOSW nr 1 w Kutnie” o numerze 2022-1-PL01-KA122-VET-000074525, realizowanego na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, w ramach którego 25uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wyjedzie, pod opieką 5 nauczycieli, na staż zagraniczny do Grecji!

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 25 uczniów klas I, II i III Branżowej Szkoły Specjalnej I uczących się w zawodach Kucharz / Piekarz / Cukiernik oraz Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokonała Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszli przedstawiciele szkoły.

Do udziału w projekcie zostali wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji. Nabór ma charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.