• Szkolny dzień hotelarza - 31.01.2023 r.

• 31 stycznia 2023 roku w pracowni hotelarskiej mieszczącej się w budynku internatu przy SOSW nr 1 w Kutnie odbył się po raz kolejny ,,Szkolny dzień Hotelarza”.

W tym roku hotelarze z naszego Ośrodka obchodzili ten dzień w obecności zaproszonych gości oraz uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia. Swoją obecnością zaszczyciły p. Magda i p. Paulina -recepcjonistki z hotelu Awis.

Panie przybliżyły naszym uczniom zakres obowiązków na stanowisku recepcjonistka, jak również w jaki sposób należy zameldować i wymeldować gościa hotelowego.

Uczniowie z klasy I i III o profilu: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej  profesjonalnie parzyli i serwowali kawę dla zaproszonych gości .

Podczas dnia hotelarza panowała wspaniała atmosfera oraz wzmocniła się  integracja między klasami o profilach hotelarskich.

• Zebranie z rodzicami - 12.01.2023 r.

• Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej  w Kutnie informuje, że w dniu 03 lutego 2023 r. o godz. 15.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

• Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Smacznie, zdrowo, kolorowo” - 10.01.2023r.

• Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w składzie Justyna Dziobiak, Joanna Koczaska i Przemysław Załuski, pod kierunkiem nauczycielek: Jolanty Florczak i Anicety Ćwiklińskiej otrzymali wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.

Za film „Sałatka z czerwonego buraka” otrzymali nagrody w postaci wagi elektrycznej, książek „Kuchenne inspiracje”.