• Bal Przedszkolaka - 27.01.2024 r.

• 25.01.2024r. w Naszym przedszkolu odbył się Bal Przedszkolaka💃🎈. Brali w nim udział rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni Przyjaciele Przedszkola: Zbigniew Linkowski - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Starosta Kutnowski - Daniel Kowalik, Dyrektor Ośrodka - Elżbieta Jałowska oraz inwestor - Zbigniew Furmański.

Nasze przedszkolaki w jednym momencie stały się kolorowymi postaciami z bajek.

Uwieńczeniem zabawy tanecznej było pokrojenie tortu 🎂specjalnie przygotowanego na tą okazję🙂.

• Karnawałowo w internacie… - 26.01.2024 r.

• Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą, która dostarcza dzieciom mnóstwo radości  i naturalnych przeżyć. Tak też było i u nas w internacie. Na zakończenie I semestru- wszyscy podopieczni świetnie się bawili. Nasza Dj-ka  Maria dobrze trafiała w gusta taneczników, nogi aż same rwały się do tańca. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej i wesołej atmosferze. Wspólna zabawa pozwoliła nam odkryć w sobie umiejętności rytmiczne i taneczne. Było SUPER!

• Dzień Babci i Dziadka w szkole - 26.01.2024 r.

• Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto dla każdego dziecka. Uczniowie naszej szkoły wykonali z tej okazji podczas warsztatów plastycznych serduszka z masy solnej. Były to wyjątkowe prace, ponieważ skrywały w sobie cale ich serca i miłość, którą darzą swoje Babcie i swoich Dziadków.

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka - 26.01.2024 r.

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa pierwsza wzięła udział w zajęciach bibliotecznych. Dzieci miały okazję poznać bibliotekę, porozmawiać na temat ulubionych książek oraz panujących w bibliotece zasadach.

Uczniowie wysłuchali wierszyków o dziadkach oraz wykonali dla nich upominki - kalendarze.

Na koniec wszystkie dzieci miały możliwość wypożyczyć ulubioną książkę na ferie.

• ,, Koncert Noworoczny podsumowujący projekt ,, Przy wspólnym stole ” - 19.01.2024 r.

•

18 stycznia 2024 r. w KDK w Kutnie odbył się Koncert Noworoczny podsumowujący projekt :

,, Przy wspólnym stole ”

Organizatorem konkursu oraz koncertu finałowego byli : Delegatura Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie oraz Kutnowski Dom Kultury.

Na uroczystą galę zaproszono wielu zacnych gości : pana Janusza Brzozowskiego Łódzkiego Kuratora Oświaty, dyrektorów szkół wraz z występującymi uczniami tych szkół  oraz samorządowców z powiatu : kutnowskiego, poddębickiego oraz łęczyckiego.

W górnym foyer Kutnowskiego Domu Kultury  zaprezentowały się szkoły gastronomiczne z Kutna i Poddębic , w tym nasz Ośrodek.

Uczniowie SOSW nr 1 w Kutnie pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych przygotowali

poczęstunek, drobne słodkie i słone przekąski oraz zimową kawę i herbatę.

Profesjonalnie obsługiwali zaproszonych gości. Dziękujemy koleżankom i koledze : A. Wińkowska ,

J. Sobczyńska, A. Barylska , H. Kubiak za przygotowanie dla przybyłych ,, świątecznych aniołków”

• Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn." Anioł na...." - 16.01.2024 r.

• W dniu 11.01.2024r odbyło się uroczyste podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn." Anioł na...."
            Tegoroczna Gala miała miejsce w Klubie Filary w Warszawie gdzie przybyli nagrodzeni i wyróżnieni  uczestnicy konkursu z różnych regionów Polski.
            Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego była fundacja BO WARTO z Warszawy.
            Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać anioła na jakąś sytuację bądź okoliczność.
            Laureatką z Naszego Ośrodka została Alicja Kieszkowska  ( kl.I a branżowa) ,uczestnikami konkursu byli również Justyna Kaźmierczak ( kl.IIIa pdp) ,Maria Korczak ( kl.VIIa) ,Hubert Jankiewicz( kl.IVa)
             Atmosfera tej uroczystości była cudowna.
            Uczestnicy brali udział w programie zagadkowo- konkursowym,kolorowej animacji plastycznej,która zakończyła się wernisażem barwnych emocji.
            Na zakończenie wysłuchaliśmy utworów muzycznych" Aniołom szepnij to... ".Był również poczęstunek słodko - owocowy.
            Na koniec przedstawiciele fundacji BO WARTO złożyli gratulacje laureatom ,wyróżnionym i uczestnikom konkursu za zaangażowanie,pomysłowość i wysoki poziom artystyczny włożony w wykonanie prac.