• Wycieczka do Zakątka Odkrywców - 28.03.2022 r.

• W dniu 28 marca 2022 roku grupa 45 uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Kutnie udała się na wycieczkę do Zakątka Odkrywców w Boryszewie koło Płocka na warsztaty misiowe. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak krok po kroku stworzyć pluszowego misia. Pod okiem wprawionego krawca poznali podstawy szycia, samodzielnie wypychali i szyli misia. Następnie ozdobili go, każdy według własnego pomysłu.

Własnoręcznie wykonany miś stał się powiernikiem najskrytszych tajemnic i najbliższym przyjacielem. Dzięki niezwykłej formie pokazu: brzuchomówstwo dzieci miały możliwość przeprowadzenia wywiadu z wyjątkowym gościem.

Kierownik wycieczki: Katarzyna Wilińska

Opiekunowie: Małgorzata Kaczmarek, Agnieszka Łukasiewicz, Magdalena Olesińska, Hanna Stefańska. Edyta Wasiak, Aleksandra Wojtczak, Magdalena Zawadzka

• Powitanie Wiosny - 21.03.2022 r.

• Nareszcie jest! Wyczekiwana, kolorowa, ciepła, radosna - WIOSNA! Na jej powitanie w naszym Ośrodku uczniowie przygotowali prace przedstawiające różne oblicza tej pięknej pory roku. Dzięki nim także na szkolnym korytarzu zrobiło się bardziej kolorowo.

• ,,Spotkanie z leśnikami" - 18.03.2022 r.

• W dniu 18 marca 2022r. 50 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z leśnikami brała udział w sprzątaniu lasu w Raciborowie w ramach akcji,, Czysty las". Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Oprócz sprzątania lasu uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości o pracy leśników, miały okazję sądzić drzewka, oglądały budki lęgowe dla ptaków oraz lisie nory. Na zakończenie akcji, organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali ogniwo z kiełbaskami i drobne upominki.

Czynny udział w tym przedsięwzięciu uświadomił uczniom jak należy dbać o swoje środowisko oraz  czystość otoczenia.   Dziękujemy Nadleśnictwu Kutno  z siedzibą w Chrośnie.

• Dzień Kobiet - 08.03.2022 r.

• W dniu 8 Marca uczniowie szkoły branżowej klasy III  o kierunku Cukiernik oraz Piekarz, wykonali ,,słodkie babeczki'' z okazji Dnia Kobiet. Oprócz tego, złożyli serdeczne  życzenia Wszystkim Panią z okazji ich święta...

Warsztaty Szkolne

• Dzień Logopedy – 06.03.2022 r.

• Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. Nasi uczniowie również włączyliśmy się w świętowanie pilnie i wytrwale ćwicząc na zorganizowanych z tej okazji i poprowadzonych przez logopedę p. Renatę  zajęciach. Podczas ćwiczeń wykorzystane zostały bajeczki logopedyczne, gry, zabawy oraz różne pomoce, które uatrakcyjniały pracę. Ćwiczenia służyły usprawnianiu pracy narządów artykulacyjnych, aparatu oddechowego, rozwijaniu prawidłowego brzmienia głosek, utrwalaniu wzorców mowy, rozwijaniu sprawności komunikacyjnych. Wszystko odbywało się w miłej i przyjaznej atmosferze. Było dużo radości i dobrej zabawy.

Pamiętajcie, aby ćwiczyć każdego dnia, nie tylko od święta.

Pozdrawiam Was i życzę dużo radości oraz sukcesów.
            ....................................................................................................
            Europejski Dzień Logopedy – kolejne relacje

W klasach młodszych przeprowadziłyśmy grupowe zajęcia logopedyczne o tematyce wiosennej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, oddechowych, chętnie wykonywały ćwiczenia artykulacyjne i fonacyjne. Świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek, a ćwiczenia relaksacyjne okazały się hitem. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspólnie wiosennego krokusa.

Solidaryzując się z logopedami i dziećmi z Ukrainy podczas obchodów wykorzystaliśmy różnorodny materiał w kolorze żółtym i niebieskim.