• Laboratoria przyszłości - 22.03.2024 r.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – przyszywanie guzików.

W minionym tygodniu w ramach zajęć Laboratoria Przyszłości uczniowie doskonalili umiejętności niezbędne w codziennym życiu - przyszywanie guzików

W ramach zajęć  wykorzystano: tekstylia, zestaw igieł.

• Dzień Matematyki – 12.03.2024 r.

• Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę Marca. Nasza szkoła również włączyła się do corocznych obchodów „Dnia Matematyki”. Uczniowie mieli za zadanie  opracować  hasła, rymowanki, które pomagają w zapamiętaniu wzoru czy reguły matematycznej; nie zabrakło także prac plastycznych na tematy matematyczne. Na koniec uczniowie wykonali gazetkę okolicznościową.

• Dzień Kobiet w internacie! - 08.03.2024 r.

• W czwartkowe popołudnie w internacie dziewczęta z I grupy wychowawczej świętowały Dzień Kobiet. W ramach kulinarnego popołudnia wykonały pyszny deser z owocami, po czym  udały się do fryzjera …

• Europejski Dzień Logopedy - 06.03.2024 r.

• Każdego roku 6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Celem szczególnego świętowania EDL jest edukowanie, zarażanie logopedyczną pasją, inspirowanie najmłodszych, jak i tych starszych.

Tegoroczne obchody Święta Logopedy w naszym Ośrodku zostały zorganizowane m. in. w formie konkursu : „Najpiękniejszy zeszyt do zajęć z logopedii”. Wszystkie zgłoszone do konkursu zeszyty opatrzone były piękną stroną tytułową, zawierały szereg ćwiczeń, które były wykonywane podczas zajęć logopedycznych. Tak prowadzone zeszyty są znakomitym sposobem do utrwalania ćwiczeń w domu.

Dzieci i młodzież biorące udział w konkursie zostały wyróżnione pięknym dyplomem oraz nagrodą. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy ogromne gratulacje! Pamiętajcie o tym, aby zaglądać do zeszytów jak najczęściej i ćwiczyć poprawną wymowę.

Organizatorami tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Logopedy były  p. R. Tomczyk oraz J. Kusiak.

• Bieg "Tropem Wilczym" - 04.03.2024 r.

• 3 marca2024 w Raciborowskim lesie odbyły się  uroczystości związane z upamiętnieniem zamordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych, oraz 7 edycja biegu Tropem Wilczym. Poczet sztandarowy Naszego ośrodka poprowadził uczestników do miejsca pamięci gdzie oddano hołd niezłomnym. Cześć i chwała Bohaterom.