SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY NR  1

NIP 775 – 21 – 97 – 227 Regon 001098544

e-mail: sosw1kutno@onet.eu

INFORMACJA dla kandydatów/rodziców/opiekunów prawnych

Rekrutacja do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbywa się przez cały rok.

Podstawą przyjęcia przedszkolaka/ucznia/wychowanka/ zamieszkałego na terenie powiatu kutnowskiego jest:

• SZKOŁY WCHODZĄCE W SKŁAD OŚRODKA
          1. Orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego wydane
            ze względu na niepełnosprawność intelektualną lub niepełnosprawności sprzężone, z których
            co najmniej jedna to niepełnosprawność intelektualna, wydane na dany etap edukacyjny – oryginał.
          2. Uzupełniony wniosek z prośbą o przyjęcie do danego n/w typu szkoły:
          • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Kutnie (I etap edukacyjny kl. I-III, II etap edukacyjny kl. IV-VIII) - załącznik nr 1;
          • Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia nr 5 w Kutnie (kształcenie w szkole ponadpodstawowej – dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
            oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi) - załącznik nr 2;
          1. Uzupełnione i podpisane podanie do organu prowadzącego tj. Starostwa Powiatowego
            w Kutnie z prośbą o wydanie skierowania. Podanie należy złożyć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie:
          • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Kutnie  - załącznik nr 4;
          • Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia nr 5 w Kutnie - załącznik nr 5 (dla rodzica opiekuna), załącznik nr 6 (dla pełnoletniego ucznia)
          • Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kutnie - załącznik nr 7.

• ZESPÓŁ REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZY
          1. Orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych zespołowych, bądź indywidualnych wydane ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim lub  niepełnosprawności sprzężone, z których co najmniej jedna to niepełnosprawność intelektualna w stopniu głębokim– oryginał.
          2. Uzupełniony wniosek z prośbą o przyjęcie do zespołu rewalidacyjno-wychowawczego - załącznik nr 8.
          3. Uzupełnione i podpisane podanie do organu prowadzącego tj. Starostwa Powiatowego
            w Kutnie z prośbą o przyznanie godzin zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Podanie należy złożyć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie - załącznik nr 9.

• WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA
          1. Opinia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – oryginał.
          2. Uzupełniony wniosek z prośbą o przyznanie godzin wczesnego wspomagania rozwoju dziecka - załącznik nr 10.

Liczba godzin wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w danym roku szkolnym wynika
          z  zatwierdzonego arkusza organizacyjnego.

• GRUPY WYCHOWAWCZE

W placówce istnieje  możliwość korzystania z „internatu”. Pobyt jest bezpłatny, jednak wychowankowie ponoszą odpłatność za całodzienne wyżywienie (śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja). Formularz przyjęcia – załącznik nr 11.

• PRZEDSZKOLE SPECJALNE NR 1
            na okres wychowania przedszkolnego/edukacji przedszkolnej - oryginał
          2. Uzupełniony wniosek z prośbą o przyjęcie do przedszkola - załącznik nr 12.
            w Kutnie z prośbą o wydanie skierowania. Podanie należy złożyć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie - załącznik nr 13.

W przypadku kandydatów spoza terenu powiatu kutnowskiego  przyjęcie możliwe jest na podstawie porozumienia pomiędzy właściwymi powiatami.

Szczegółowych informacji udzielamy:

1. w siedzibie placówki: 99-300 Kutno, ul. Przemysłowa 6