W dniu 22 października 2013 roku młodzież z gimnazjum, szkoły zawodowej i liceum udała się na projekcje filmu biograficznego
o Lechu Wałęsie. Reżyser Andrzej Wajda przedstawił nam historię wielkich przemian, które przeszedł nasz kraj. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.
Film przybliżył nam sylwetkę jednego z najwybitniejszych przywódców Solidarności, który walczył z poprzednim systemem.„Wałęsa. Człowiek z nadziei” jest polskim kandydatem do największej nagrody filmowej jaką są Oscary wręczane przez Akademię Filmową w Los Angeles.
Wszystkim bardzo podobała się rola Roberta Więckiewicza, który wcielił się w rolę tytułowego bohatera filmu.
Wyjście do kina zorganizowały: Marta Pietras i Ewa Sobolewska.
patrz album fotograficzny
Wycieczka do Kutnowskiego Domu Kultury na film „WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI” 22.10.2013r.
WYCIECZKA DO WARSZAWY 15.10.2013r.
15 październik 2013 rok- wtorek, piękna słoneczna pogoda. W tym dniu grupa 45 uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do WARSZAWY. Organizatorem wyjazdu była p. Katarzyna Wilińska oraz p. Barbara Wełnicka z biura Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Już po raz drugi mieliśmy okazję, przy współpracy z tym aktywnym w naszym powiecie politykiem, zwiedzić Sejm i Senat, czyli najbardziej newralgiczne miejsca życia politycznego naszego kraju. Przed godziną 13.00 na naszą grupę czekał już senator Błaszczyk, który wspólnie z panem przewodnikiem oprowadzał po budynku Sejmu i Senatu. Zwiedziliśmy galerię sali posiedzeń, korytarze sejmowe, senackie. Na koniec wspólnego zwiedzania senator odprowadził grupę do Hawełki, gdzie czekał już na nas ciepły posiłek.
Kolejne emocje przyniosło nam zwiedzanie Zamku Królewskiego na Starym Mieście. Przewodnik oprowadził nas po pięknych komnatach, które wzbudzały zachwyt zwiedzających. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy: jak nazywał się ostatni król naszego kraju, jakie miał zwyczaje, jakie były jego ulubione potrawy. Uczyliśmy się także ukłonów jakie składali poddani przed obliczem króla.
Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Fryderyka Chopina. Misją tego miejsca jest kultywowanie pamięci wielkiego polskiego Kompozytora oraz udostępnienie wiedzy na temat jego życia i twórczości szerokiemu gronu odbiorców. Celem Muzeum jest gromadzenie i przekazywanie najwyższej jakości wiedzy oraz doświadczeń artystycznych, których indywidualny wybór zależał od nas. Jest to nowoczesne Muzeum z innowacyjną formą zwiedzania.
Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych przeżyć.
patrz album fotograficzny
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY 12.10.2013r.
Pod kierownictwem ks. Cezarego Porady odbyła się autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Uczniowie doświadczyli wielu wrażeń i duchowych refleksji zwiedzając Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Wspólnie z pielgrzymami z parafii p.w. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich w Kutnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej - znajdującej się w parku klasztornym, który otacza z trzech stron mury Sanktuarium. Następnie zapoznali się z historią klasztoru oraz zbiorem wielu dzieł sztuki, najczęściej sakralnej, stanowiących w większości dary wotywne wiernych. Natomiast w sercu Jasnej Góry – Kaplicy Matki Bożej odbyła się uroczysta Eucharystia, którą koncelebrował ks. Cezary Porada. Młodzież miała możliwość bliższego poznania szczególnego miejsca kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszego centrum pielgrzymkowego w Polsce. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała Milena Garwacka.
Patrz album fotograficzny.
Rajd pieszy 09.10.2013r.
Już po raz kolejny w dniu 9 października 2013 roku Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „Byle dalej” zorganizowało dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 im. M. Konopnickiej „Rajd Na Powitanie Jesieni”. Jak w słowach piosenki „wędruj z nami lasami, polami…” uczestnicy rajdu dotarli do miejscowości Bielawki, gdzie na strudzonych wędrowców czekało ognisko z kiełbaskami oraz „pajda chleba dla turysty”. Na miejscu uczestnicy mogli wziąć udział w bloku konkursów sportowych oraz w pierwszych w historii szkoły zawodach strzeleckich zorganizowanych przez LOK w Kutnie. Królem strzelców okazał się uczeń gimnazjum Tomasz Reber.
Należy zaznaczyć, że w przedsięwzięcie włączyło się wielu nauczycieli Ośrodka, służąc radą, pomocą i działaniem – za co dziękujemy!
Przy cudownej jesiennej aurze wszyscy chętnie się bawili korzystając z promieniu jesiennego słońca. Członkowie koła już teraz zaprosili wszystkich na Rajd wiosenny.
patrz album fotograficzny
POWITANIE JESIENI 23.09.2013 r.
Dnia 23 września 2013r. „Wspólnota Klas Życia” tradycyjnie witała Polską Złotą Jesień. Niestety w tym roku szkolnym pogoda nie dopisała, dlatego też organizatorki imprezy, panie: Dorota Byczkowska, Barbara Król, Małgorzata Krzymieniewska oraz Anna Pawłowska starały się stworzyć jesienny nastrój na sali gimnastycznej. Oprawą muzyczną zabawy zajął się pan Henryk Kubiak, a pyszne kiełbaski grillował na powietrzu pan Grzegorz Chojnacki.
Organizator- pani Dorota Byczkowska powitała wszystkich uczestników imprezy i zaprosiła do wspólnej zabawy. Były konkursy, zagadki, niespodzianki - a przy tym słodkie i rzeczowe nagrody oraz tańce przy muzyce. W trakcie trwania imprezy uczennice przebrane za Jesienne Panny częstowały wszystkich uczestników pięknymi, rumianymi i pachnącymi jabłkami. Mimo niekorzystnej pogody za oknem wszyscy bawili się wyśmienicie. patrz album fotograficzny
Pielgrzymka do Niepokalanowa 21.09.2013r.
W dniu 21.09.2013r. pod kierownictwem księdza Cezarego Porady odbyła się autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium w Niepokalanowie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Bazylikę NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Oglądali także: jedyną w Polsce Straż Pożarną prowadzoną przez Zakon Franciszkanów, „Papa Mobile” – samochód papieża Jana Pawła II, którym poruszał się podczas pierwszej pielgrzymki w 1979r.w Polsce, muzeum poświecone ojcu Maksymilianowi Kolbe. Wielu niesamowitych wrażeń i duchowych refleksji dostarczyła uczniom projekcja „Misterium Męki Pańskiej. Młodzież miała także okazję odwiedzić Liceum i Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Przy okazji mieliśmy możliwość zapoznania się z historią 14 Pułku Ulanów Jazłowieckich oraz obejrzenia pamiątek związanych z historią pułku. W drodze powrotnej odwiedziliśmy także Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć miejsce, w którym kształcą się przyszli kapłani. Pielgrzymka zakończyła się uroczystą mszą świętą, która odbyła się w kaplicy seminarium duchownego, a którą koncelebrował ksiądz Cezary Porada. Wracaliśmy bogatsi o wrażenia i wiedzę, której dostarczyła pielgrzymka. Całej wyprawie towarzyszyła miła i sympatyczna atmosfera. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: Joanna Kusiak, Ewa Brylewska i Piotr Kusiak.
patrz album fotograficzny
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 28.06.2013r.
W dniu 28.06.2013r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Tradycyjnie po części artystycznej odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych uczniów. Był to dzień szczególny dla uczniów. Po wyczerpującej nauce nadszedł radosny czas wakacji. Życzymy udanego wypoczynku i wiele uśmiechu wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom. Do zobaczenia po wakacjach. patrz album fotograficzny
Wycieczka na Mazury 24-27.06.2013r.
W dniach 24-27 czerwca 2013 roku odbyła się czterodniowa wycieczka szkolna na Mazury.
Celem wycieczki było poznanie historii zwiedzanych obiektów, rozwijanie zainteresowań turystyczno-przyrodniczych, uwrażliwienie uczniów na piękno ojczystej przyrody, doskonalenie znajomości zasad bezpieczeństwa podczas wycieczek grupowych, promowanie aktywnych form wypoczynku.
Mazury to jedna z najciekawszych krain geograficznych leżąca na terenie naszego kraju, zarówno jeśli chodzi o względy turystyczne jak i historyczne. Główną charakterystyką tychże terenów, jest ogromna ilość jezior.
Mazury, woda, żagle... Czy można chcieć więcej? Można! Można chcieć jeszcze quady, kajaki....
Wszystkie te atrakcje były a ponadto zwiedziliśmy następujące interesujące miejsca Warmii i Mazur:
*KADZIDŁOWO- Park dzikich zwierząt,
*MIKOŁAJKI- miasto portowe, wioska żeglarska
*ŚWIĘTA LIPKA- Sanktuarium Maryjne z XV wieku, nazywane "Częstochową Północy"
*GIERŁOŻ- Wilczy Szaniec czyli główna kwatera Hitlera w latach 1940-1944
*KĘTRZYN- zamek krzyżacki z II połowy XIV wieku
*RESZEL- gotycki zamek książąt warmińskich i kościół Św. Piotra i Pawła z XIV wieku.
Wycieczka pozwoliła nam poznać najpiękniejsze miejsca Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
Dziękujemy wszystkim sponsorom dzięki którym można było zrealizować ten projekt, między innymi Stowarzyszeniu "Jesteśmy dla Was", które zrzesza nauczycieli naszej placówki oraz rodziców naszych uczniów. Patrz album fotograficzny
Zielona Szkoła 17 - 21.06.2013r.
W dniach 17 - 21.06.2013r. nasi uczniowie uczestniczyli w zielonej szkole w Ustroniu. patrz album fotograficzny
Zakończenie roku szkolnego klasa III zawodowa 14.06.2013r
W dniu 14.06.2013r. odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy III szkoły zawodowej. patrz album fotograficzny
SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI „PLECAK PEŁEN NUT” 11 czerwca 2013 r.
W atmosferze muzyki, śpiewu i tańca przebiegał szkolny festiwal piosenki pod hasłem „PLECAK PEŁEN NUT”. Muzyka płynęła na żywo i z płyt, śpiew i taniec odbywał się solo, w duetach i zespołowo. Słodkie nagrody dla uczestników festiwalu ufundowało Stowarzyszenie „JESTEŚMY DLA WAS”. patrz album fotograficzny
07.06.2013r. Szkolny Dzień Dziecka
W tym dniu w naszym ośrodku odbył się Szkolny Dzień Dziecka. Zabawy i śmiechu było co niemara... patrz album fotograficzny
Warszawskie spotkania z historią…
W dniu 5 czerwca 2013 r. grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie udała się na wycieczkę do Warszawy. W samej stolicy podzielono się na dwie grupy: jedna- korzystając ze środków komunikacji miejskiej pojechała do Muzeum Powstania Warszawskiego, druga- pieszo powędrowała na Starówkę. Obie grupy zatem, zetknęły się w tym dniu, z fragmentami i miejscami dalszej i bliższej przeszłości stolicy.
W Muzeum uczniowie przybliżyli sobie bolesne i tragiczne karty historii miasta, ale zarazem pełnych odwagi, heroizmu i braterstwa jej mieszkańców. Niecodziennym wydarzeniem dla uczestników wycieczki było zwiedzanie sal wystawienniczych, które łączyły historię z nowoczesnością, a miejsca pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji. Wszystkich fascynowały cyfrowe obrazy eksponatów, dokumenty, filmy oraz dźwięki.
Grupa zwiedzająca Zamek Królewski oraz Starówkę spotkała się głównie z czasami, gdy Warszawa przeżywała najświetlniejszy okres swych dziejów: czas potęgi, chwały i wolności, ale nie tylko… Czas długich lat zaborów także odcisnął swoje piętno wśród królewskich komnat… Fotografie zaś zniszczeń Starówki z lat wojny i okupacji niemieckiej wzbudziły przerażenie, a zarazem podziw dla tych ludzi, którzy wskrzesili Zamek i stare kamienice na nowo! Cudowna podróż i spotkanie z historią trwała jeden dzień, ale zostanie w pamięci uczniów i ich opiekunów na długo….
Wycieczka odbyła się polskimi kolejami, co również stanowiło atrakcję naszej podróży (byli i tacy, którzy po raz pierwszy jechali pociągiem!!!).
Za punktualność i bezpieczeństwo podczas jazdy DZIĘKUJEMY Przewozom Regionalnym Sp. z o.o.! patrz album fotograficzny
Rajd pieszy do Raciborowa maj 2013r.
W maju odbył się pieszy rajd do Raciborowa. patrz album fotograficzny
Wycieczki do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie maj 2013 r.
W miesiącu maju 2013 r. odbyły się wycieczki do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie. Wzięli w niej udział uczniowie kilku klas naszej szkoły. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, której tematem były wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie wykonali rysunki do ulubionego wiersza.
Największą popularnością cieszył się wiersz: „Kotek”. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze.
,,MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEKARNICZY”
25 maja 2013 r. w SOSZW nr 2 w Płocku odbył się po raz pierwszy ,, Międzyszkolny Konkurs Piekarniczy” Nasz Ośrodek reprezentowały uczennice z klasy II B tj. Anna Marchewka oraz Angelika Wilińska pod opieką p Dawida Miniszewskiego oraz p. Krzysztofa Majtczaka.
Grupa została perfekcyjnie przygotowana przez p. kierownik Szkolenia Praktycznego Agatę Wiśniewską. Konkurs rozpoczął test z wiedzy ogólnej o piekarnictwie. Po części teoretycznej nastąpił etap praktyczny podczas, którego uczestnicy mieli do wykonania: chleb ozdobny, bułki zwykle z sezamem i makiem oraz chałki ozdobne i rogale. W Międzyszkolnym Konkursie Piekarniczym udział wzięły 4 zespoły w tym nasz z Kutna oraz pozostałe dwa z Płocka i jeden Warszawy. I miejsce w ,,Międzyszkolnym Konkursie Piekarniczym” zajęła Angelika Wilińska –uczennica z naszej szkoły. Po części praktycznej dyrektor SOSZW nr 2 w Płocku wręczył wszystkim uczestnikom konkursu wyróżnienia oraz cenne nagrody. Mam głęboką nadzieje, ze udział naszych uczniów w konkursie pobudzi i rozwinie zainteresowania zawodem piekarz, jak również będzie to swoista promocja szkolnictwa zawodowego. patrz album fotograficzny
23 maja- DZIEŃ PATRONA
23 maja w naszej szkole obchodzone jest święto - Dzień Patrona, czyli Marii Konopnickiej, która właśnie tego dnia w 1842 roku przyszła na świat.
Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Święta Patrona. Część braci uczniowskiej wybrała się w plener, na piknik do raciborowskiego lasu. Nie wystraszyła nas nawet panująca tego ranka deszczowa aura.
Gdy tylko dotarliśmy na miejsce i rozpoczęliśmy wspólne świętowanie zaraz ciemne chmury gdzieś się rozpierzchły. Nieśmiało prześwitywały nawet promienie słoneczne i ..... „co słonko widziało?” Słonko widziało rozbawione, roześmiane buzie wszystkich uczestników – tych małych i tych dużych.
I tak, jak wiersze Marii Konopnickiej mienią się różnymi kolorami – są wesołe
i zadumane, uczą i wzruszają, pokazują piękno świata i towarzyszą w każdej porze roku – tak też wielobarwny był nasz piknik.
Najpierw przypomnieliśmy sobie sylwetkę patronki (choć każdemu uczniowi oczywiście znana jest postać Marii Konopnickiej) oraz tytuły jej wierszy i najbardziej znanych bohaterów. Wspomnieliśmy oczywiście Janka Wędrowniczka, Stefka Burczymuchę, muchy samochwały, małą Zosię, sierotkę Marysię i krasnoludki - zresztą krasnoludki, w swych śmiesznych czapeczkach nawet się wśród nas pojawiły. Zaraz po tym rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Uczniowie podzieleni na trzy zespoły kolejno zdobywali sprawności – sportową, kulinarną, muzyczną i plastyczną.
Oj, trzeba przyznać, że wszyscy znakomicie poradzili sobie w grach i konkurencjach sportowych, zmaganiach kulinarnych, a popisy taneczne i wokalne oraz dzieła plastyczne wykonane przez uczniów po prostu zachwycały!
Zdobycie kolejnych sprawności nagradzane było odpowiednią naklejką. Owe naklejki okazały się niezwykle cenną zdobyczą, ponieważ gwarantowały miejsce przy ognisku i pyszną kiełbaskę.
Jednak najważniejsza tego dnia, Dnia Patrona Szkoły była nasza wspólna, wspaniała zabawa, uśmiech, szczęście i zwykła dziecięca radość rozbrzmiewająca wśród leśnej przyrody.
Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięstwa. Mamy nadzieję, że w sercach dzieci, młodzieży i dorosłych pozostanie bukiet pięknych wspomnień. patrz album fotograficzny
Dzień Patrona w szkole 23.05.2013r.
Uczniowie, którzy tego dnia pozostali w szkole również obchodzili Dzień Patrona. patrz album fotograficzny
I Szkolny Dzień Hotelarza
W dniu 21.05.2013 r. odbył się I Szkolny Dzień Hotelarza. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas I A, II A, III B szkół zawodowych z wychowawcami i organizatorami. Swą obecnością zaszczyciły nas: Pani Dyrektor - Jolanta Śmiałek, Pani Wicedyrektor - Katarzyna Wilińska i Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego – Agata Wiśniewska.
W I Dniu Hotelarza został zorganizowany grill przy muzyce w Restauracji Elida w Sieciechowie. Ponadto została przedstawiona multimedialna prezentacja zawierająca zdjęcia wykonane przez uczniów klas zawodowych: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej na konkurs fotograficzny. Podczas trwania uroczystości zostały zapewnione również atrakcje sportowe. Dziękujemy sponsorowi – właścicielowi Restauracji Elida – Panu Marcinowi Gajewiczowi - za pomoc w zorganizowaniu I Szkolnego Dnia Hotelarza. patrz album fotograficzny
Turniej Wiedzy Ekologicznej 14.05.2013r.
W dniu 14 maja 2013r. odbył się kolejny Szkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej dla uczniów gimnazjum tzw. klas "lekko". Celem turnieju jest upowszechnianie edukacji ekologicznej, kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska, jak i gotowość do działania na rzecz jego ochrony. W tegorocznym turnieju brało udział 12 osób. W czasie turnieju uczniowie zbierali punkty z zadań praktycznych i teoretycznych.
Najlepiej w tym roku zaprezentowali się:
I miejsce Katarzyna Adamczyk i Reber Tomasz
II miejsce Andrzej Walczak
III miejsce Patrycja Markiewicz
Organizatorzy: Edyta Wasiak i Aleksandra Wojtczak
patrz album fotograficzny
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie