Dnia 18 października 2017 r. uczniowie wspólnoty „klas życia” i klasy młodsze uczestniczyli w „Festiwalu surówek i sałatek”. Corocznym zwyczajem w ramach tej akcji przygotowali surówki, sałatki, kolorowe kanapki oraz ciasta z warzywami. Przygotowane potrawy mogli później posmakować podczas degustacji. Wspólne jedzenie było doskonałą okazją do integracji uczniów, wymiany przepisów, rozmów dotyczących zdrowego odżywiania.
„Festiwalu surówek i sałatek” - 18.10.2017r.
WYCIECZKA DO WARSZAWY - 02.10.2017r.
W dniu 2 października 2017 roku, w piękny słoneczny poniedziałek, grupa prawie 40 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do WARSZAWY. Rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej” – tak ogłosiła minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Ma to związek z przygotowaniami do przyszłorocznej 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mając na względzie te ministerialne wytyczne w programie wyjazdu obok zwiedzania Stadionu PGE Narodowego znalazło się Muzeum Powstania Warszawskiego oraz cmentarz wojskowy na Powązkach. Kierownikiem wycieczki była Katarzyna Wilińska a opiekę nad uczniami sprawowali następujący nauczyciele: Agnieszka Chojnacka, Jolanta Florczak, Magdalena Gawrysiak, Renata Kowalewska, Angelina Kuźnicka, Magdalena Olesińska, Alicja Pacholczyk, Renata Peda, Ewa Sobolewska.
Jesienna surówka w wykonaniu Pauliny – 02.10.2017r.
Nasza uczennica Paulina Stępień podczas nauczania indywidualnego z zajęć przysposobienie do pracy - gotowanie pod okiem p. Natalii Kaczor wykonała samodzielnie surówkę z jesiennych warzyw i owoców. Mimo problemów zdrowotnych włożyła duży wysiłek w wykonywaną pracę. Bardzo się cieszymy, że mamy tak wspaniałych uczniów.
IV Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny - 26.09.2017r.
26 września 2017 roku w restauracji,, Elida’’ w Sieciechowie odbył się: IV Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny, w którym udział wzięli uczniowie z SOSW nr 1 i SOSW nr 2 w Kutnie.
W Konkursie Gastronomicznym udział wzięło 18 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy kulinarnej .Pierwsze miejsce i tytuł Kucharza 2017 roku zdobył uczeń Damian Załuski z SOSW nr 1 w Kutnie.
Drugie miejsce zdobył Mateusz Bergier uczeń z SOSW nr 2 w Kutnie.
Natomiast trzecie miejsce zdobył Michał Grodecki uczeń z SOSW nr 1 w Kutnie.
Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów otrzymali dyplomy oraz nagrody .Wszystkim uczestnikom Serdecznie Gratulujemy.
Po części teoretycznej uczestnicy konkursu wzięli udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu.
Podczas czwartego integracyjnego spotkania Uczniowie z SOSW nr 1 wykonali układ taneczny pod tytułem ,,Sałatka owocowa". Serdecznie dziękujemy organizatorom: p. Marcinowi Gajewiczowi za udostępnienie Sali Elida, Aquapark Kutno, Pizzeria Altero, Dyrekcji oraz kadrze kierowniczej i pedagogicznej(p.Kamila Kusiak, Agata Wiśniewska, Jolanta Woźniak, Dawid Miniszewski, Krzysztof Majtczak, Mariusz Konwerski) obecnej w Sieciechowie za okazaną pomoc w zorganizowaniu ,,IV-go Międzyszkolnego Konkursu Gastronomicznego”.Do zobaczenia za rok -)
Powitanie Jesieni - 25.09.2017r.
Uczniowie ,,Wspólnoty klas życia" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie corocznym zwyczajem uczestniczyli w Powitaniu Jesieni.
W tym roku 25 września powitali Jesień na terenie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowania w Trzeźwości Regionu Kutnowskiego przy Sanktuarium w Głogowcu.
Pomimo deszczowej pogody uczniowie spędzili miło czas, śpiewając jesienne piosenki przy akompaniamencie gitary, uczestnicząc w konkursach, grach i zabawach.
Pogoda uniemożliwiła rozpalenie ogniska, ale tradycji stało się zadość i gorąca kiełbaska z wody smakowała wyśmienicie.
W trakcie jesiennego spotkania panowała miła atmosfera i dopisywały humory.
Organizatorzy serdecznie dziękują anonimowemu sponsorowi za pokrycie kosztów przejazdu autokaru, zakup jabłek i słodyczy oraz Stowarzyszeniu za udostępnienie sali.
Sprzątanie świata - 22.09.2017r.
W dniu 22 września 2017 r. młodzież naszego Ośrodka uczestniczyła w porządkowaniu lasu w Strzelcach w ramach corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Pomimo mało sprzyjającej aury wyruszyliśmy do lasu. Cała akcja zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Uczniowie i nauczyciele SOSzW nr 1 w Kutnie pragną podziękować Starostwu Powiatowemu w Kutnie i Nadleśnictwu w Chrośnie za umożliwienie udziału w tej wspaniałej akcji.
XII Wojewódzka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - 14.09.2017r.
14 września 2017 r. grupa uczniów naszego Ośrodka, pod opieką p. A. Ćwiklińskiej i p. J. Florczak, wzięła udział w XII Wojewódzkiej Spartakiadzie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Nasi reprezentanci - Jakub Bajkow, Hubert Bartczak, Jakub Bartczak, Patryk Szkopiak, Przemysław Załuski - sprawdzali swoje umiejętności w rzutach piłką lekarską, slalomie z piłką i strzale na bramkę, rzutach obręczą na pachołek, slalomie z tacą w ręku oraz rzutach piłką do kosza. Rywalizacji sportowej towarzyszył relaks przy muzyce tanecznej. Słodki poczęstunek i ciepły posiłek pozwoliły szybko zregenerować siły. Zawodnicy oprócz nagrody otrzymali pamiątkowe medale i puchar.
Uwaga - 04.09.2017r.
Składka na ubezpieczenie uczniów w roku szkolnym 2017/2018 wynosi 40zł.
(wpłaty u wychowawców w terminie do 15.09.2017r.)Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 08.09.2017r. (piątek) o godz. 14.00.
Na zebraniu będzie obecny przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej,
który przedstawi szczegółowo warunki ubezpieczenia uczniów.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018.
Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców
na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018,
które odbędzie się w dniu 04.09.2017r.
Uroczystość rozpocznie się na terenie boiska szkolnego (w razie niepogody w sali gimnastycznej) naszego Ośrodka
o godz. 09.00.
(Uczniów obowiązuje strój galowy).
Autobus do Żychlina odjeżdża o godz.10.30.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - 23.06.2017r.
Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Był to rok wytężonej pracy, wielu wyzwań i wielu sukcesów. Zwieńczeniem były świadectwa, które dzisiaj zostały wręczone uczniom. Podsumowaliśmy kończący się rok szkolny, przedstawiliśmy efekty pracy, najważniejsze osiągnięcia, wyróżniono najpilniejszych i najbardziej pracowitych uczniów.
Ciepłymi słowami, kwiatami oraz ciekawym programem artystycznym absolwenci i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Kutnie żegnali mijający rok szkolny. Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom życzymy, aby wakacje były czasem efektywnego odpoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.
Naszym absolwentom życzymy, żeby znaleźli własną drogę do szczęścia. Osiągnęli to, co sami sobie postawią ze cel. I by nigdy nie zabrakło przy nich bliskich osób, z którymi radość i szczęście będą dzielić. Nie zapominajcie o nas, bo każdy z Was pozostawił tu cząstkę siebie, której ślad pozostanie na zawsze.
Festiwal piosenki - 14.06.2017r.
Coroczny Festiwal Piosenki odbył się jak zwykle tuż przed zakończeniem roku szkolnego. W repertuarze solistów i zespołów znalazły się utwory harcerskie, turystyczne i biesiadne. Można było pośpiewać i potańczyć wspólnie z wykonawcami piosenek- uczniami naszego Ośrodka. Nagrody - gadżety i słodycze ufundowało Stowarzyszenie „Jesteśmy dla Was”. Na szkolnej scenie po raz ostatni zaprezentowali się uczniowie kończący edukację w Ośrodku. Pożegnaliśmy ich gorącymi brawami i łezką w oku... Podczas festiwalu chętni uczniowie odpowiadali na pytania mini- quizu o bezpieczeństwie podczas wakacji.
Uczniowie naszego Ośrodka żegnają rok szkolny radośnie, słonecznie i z piosenką! Na naszej scenie wystapili mali i więksi artyści w repertuarze wakacyjno- biesiadnym. Nagrodami za muzyczną prezentację były gorące brawa publiczności oraz gadżety kibica ufundowane przez Stowarzyszenie „Jesteśmy dla Was”.
Ostatni raz na szkolnej scenie zaprezentowali się (wkrótce już!) absolwenci szkoły, którym podziekowaliśmy za aktywny udział w życiu Ośrodka przez wiele, wiele lat.
A… „Lato, lato, lato czeka…”
Zielona szkoła we Władysławowie - 09.06.2017r.
W okresie od 5 czerwca do 9 czerwca 2017 r. przebywaliśmy na Zielonej Szkole we Władysławowie.
W wyjeździe uczestniczyło 25 uczniów z naszego Ośrodka.
Opiekę sprawowali nauczyciele: p. Barbara Król, p. Hanna Stefańska, p. Jolanta Florczak, p. Małgorzata Krzymieniewska, p. Monika Borowicz, p. Hanna Mrozek, p. Jolanta Woźniak.
Obowiązki kierownika Zielonej Szkoły pełniła p. Dorota Byczkowska.
Był to już 15 wyjazd naszych uczniów podsumowujący całoroczną pracę.
Głównym celem wyjazdu było bliższe zapoznanie się ze środowiskiem nadmorskim, a także poznanie tradycji, kultury i historii związanych z Wybrzeżem Gdańskim i Półwyspem Helskim.
Każdy dzień pobytu dawał okazję nowych przeżyć, możliwość opisywania wrażeń z podziwianego krajobrazu.
Zieloną Szkołę rozpoczęliśmy od miasta Gdynia. W porcie zobaczyliśmy wspaniałe statki, zwiedziliśmy słynny Dar Pomorza. Kapitan statku przybliżył nam historię rejsów tego żaglowca.
We Władysławowie spacerowaliśmy słynną Aleją Gwiazd Sportu, szliśmy plażą mocząc nogi w chłodnych wodach Bałtyku.
Niesamowitą radość sprawił wszystkim wyjazd do Osady Słowiańskiej w Sławutowie. Przenieśliśmy się w czasie o 1000 lat. Zobaczyliśmy, jak żyli ludzie w średniowieczu. Braliśmy udział w warsztatach piekarniczych i garncarskich, wypiekając podpłomyki i lepiąc w glinie.
Z przewodnikiem zwiedziliśmy Ocean Park we Władysławowie. Tam zobaczyliśmy makiety zwierząt morskich przedstawionych w oryginalnych wielkościach. Dowiedzieliśmy się wielu cennych wiadomości o ich podwodnym życiu.
Byliśmy również w Jastrzębiej Górze. Jest to najdalej wysunięta na północ część Polski. Z wysokim klifem, stale rzeźbionym przez fale morskie.
Odwiedziliśmy Hel, a w nim port i fokarium. Mogliśmy obserwować jak zachowują się foki.
W trakcie pobytu nie zabrakło konkursów- odbył się konkurs czystości, konkurs plastyczny ,czyli rzeźba w piasku z wykorzystaniem znajdujących się na plaży materiałów, quiz wiadomości o tym co zobaczyliśmy nad morzem.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sopocie gdzie spacerowaliśmy najdłuższym molo
w Polsce.
Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy bez przeszkód zrealizować dość napięty plan .
Wrażenia doznane w tych dniach pozostaną na długo w pamięci uczestników wyjazdu.
Dziękujemy zaprzyjaźnionym sponsorom, dzięki którym po raz kolejny możliwa była organizacja wyjazdu na Zieloną Szkołę.
Wycieczka w Góry Stołowe - 02.06.2017r.
W dniach 29.05-02.06.2017 roku odbyła się pięciodniowa wycieczka w Góry Stołowe. Organizatorem wyjazdu była Katarzyna Wilińska. Celem było poznanie najpiękniejszych miejsc Sudetów Środkowych w Polsce i po stronie Czech. Pierwszego dnia odwiedziliśmy największą atrakcję Wrocławia- Afrykarium mieszczące się na terenie ogrodu zoologicznego. Po przyjeździe do miejsca zakwaterowania po obiadokolacji zwiedzaliśmy naszą najbliższą okolicę - malowniczą miejscowość Lewin Kłodzki, umiejscowioną pomiędzy Dusznikami i Kudową-Zdrój.
Następnego dnia daliśmy się ponieść magii Sudetów i Gór Stołowych udając się na wycieczkę do rezerwatu o nazwie Błędne Skały. Dojechaliśmy do niego malowniczą drogą Stu Zakrętów. Przejście przez skalny labirynt stanowiło niemałą atrakcję, tym bardziej, że czasem było naprawdę wąsko i trzeba było się przeciskać. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kudowę Zdrój. Jest to wspaniała miejscowość uzdrowiskowa, malowniczo położona, tuż przy granicy z Czechami. Doskonałe walory przyrodnicze i lecznicze, przepiękny park zdrojowy, bliskość przepięknych Gór Stołowych sprawia, że Kudowa Zdrój cieszy się ogromnym zainteresowaniem kuracjuszy jak i turystów. Zwiedziliśmy pijalnię wód mineralnych, słynną Kaplicę Czaszek oraz ruchomą szopkę.Następnego dnia czekały na nas kolejne atrakcje. Wybraliśmy się do Międzygórza, gdzie podziwialiśmy wodospad Wilczki oraz Ogród Bajek. Następnie pojechaliśmy do Złotego Stoku, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Kopalnię Złota. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Polsce! Na terenie dawnej kopalni powstało Muzeum, gdzie można poznać realia wydobywania tego cennego kruszcu, a przy tym świetnie się zabawić, bowiem zwiedzanie kompleksu jest bardzo przyjazne i z dużą dawką humoru.
Jednak najbardziej oczekiwany dzień nastąpił w czwartek w Dzień Dziecka. Pojechaliśmy wtedy do Czech do Skalnego Miasta. Pływaliśmy łodzią na położonym wysoko górskim jeziorku. Po powrocie do kraju zwiedziliśmy uzdrowisko Polanicę Zdrój, gdzie z okazji Dnia Dziecka czekały na nas w parku zdrojowym lody i gofry. Zanim wróciliśmy do naszego Ośrodka po drodze odwiedziliśmy park zdrojowy w Dusznikach Zdroju. Kolejną atrakcją ostatniego dnia pobytu było ognisko i pieczenie kiełbasek oraz dyskoteka na powietrzu.
Wróciliśmy szczęśliwi, naładowani pozytywną energią, nasyceni urokiem Gór Stołowych.
Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowali następujący nauczyciele:Renata Peda, Marta Pietras, Ewa Sobolewska i Aleksandra Wojtczak.
Dzień Dziecka - 01.06.2017r.
W tym roku Dzień Dziecka odbył sie na terenie Restauracji "Elida" w Sieciechowie.
Sportowcy mogli sprawdzić swą kondycję fizyczną podczas gry w piłkę nożną ora z czasie konkursów jazdy na rowerze. Jednak rozgrywki sportowe to nie jedyna z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów.
Młodzież oraz nauczyciele mieli także możliwość wykazania się talentem tanecznym i poczuciem rytmu przy muzyce przygotowanej specjalnie na tę okazję. Młodzież sprawdziła swoją tężyznę fizyczną w przeciąganiu liny z nauczycielami.
Na długiej liście atrakcji znalazły się także: malowanie twarzy, oraz liczne konkursy i quizy. Zwieńczeniem obchodów Dnia Dziecka były pyszne przekąski przygotowane na grillu. Okrzykom radości i gromkim brawom nie było końca.
Okazało się, że warto czasami oderwać się od nauki, by przypomnieć sobie, że wszyscy jesteśmy dziećmi i potrafimy się dobrze bawić.
DKMS KOMÓRKOMANIA - zostań dawcą szpiku - 31.05.2017r.
W dniu 31.05.2017 roku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Kutnie przy ulicy Przemysłowej 6 odbyła się akcja DKMS KOMÓRKOMANIA - zostań dawcą szpiku. W akcję oprócz uczniów naszego Ośrodka włączyły się: Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2 w Kutnie, I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie. W ramach działań profilaktycznych mieliśmy zaszczyt gościć Dobromira Makowskiego - rap pedagogia. Prelekcja Dobromira wywarła duże wrażenie zarówno na uczniach jak i nauczycielach.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych gości, organizatorów i wolontariuszy!
Koordynator działań
Magdalena Olesińska - pedagog szkolny
Akcja dawców szpiku – 30.05.2017r.
W dniu 31.05.2017 roku w godz. 9 - 14 na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie przy ul. Przemysłowej 6 odbędzie się akcja Fundacji DKMS #KOMÓRKOMANIA podczas której będzie można zarejestrować się w banku dawców szpiku.
Tego dnia zaszczyci nas swoją obecnością słynny raper Dobromir Makowski. Jego koncert rozpocznie się o godz. 10.00.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela koordynator akcji Pedagog Ośrodka Pani Magdalena Olesińska tel. 024/ 254-74-39.
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!
XVII Wojewódzki Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy - 25.05.2017r.
W dniu 25 maja 2017 roku w SOSW Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie odbył się XVII Wojewódzki Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy. Do zmagań stanęło 13 drużyn reprezentujących Zgierz, Łódź, Łęczycę, Ozorków, Łowicz i Kutno. Całość poprzedził występ grupy teatralnej „Radośni” z SOSW nr 1 w Kutnie z przedstawieniem pt. ,, Co nam daje las”.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Artur Gierula - członek zarządu Starostwa Powiatowego w Kutnie, Justyna Jasińska - Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Bożena Wadecka - Główny Specjalista ds. Ochrony Środowiska, Katarzyna Pilarczyk z Nadleśnictwa w Chrośnie, Anna Stachowicz - pomysłodawca konkursu, Ewa Łąpieś - Liga Ochrony Przyrody, Grażyna Pleszczyńska - Liga Ochrony Przyrody.
Konkurs podzielony był na dwie części: teoretyczną, w której uczestnicy prezentowali swoją wiedzę przyrodniczą oraz część praktyczną, podczas której wykonywali prace plastyczno - techniczne, rozwiązywali krzyżówki i rebusy.
Konkurs miał na celu przede wszystkim poszerzenie wiadomości o problemach ochrony środowiska, uświadomienie dzieciom znaczenia ekosystemu leśnego w życiu człowieka, kształcenie współodpowiedzialności za ochronę środowiska przyrodniczego, rozwijanie inwencji twórczej i artystycznej oraz integracja uczestników z różnych placówek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie, Stowarzyszenie „Jesteśmy dla Was”, Ligę Ochrony Przyrody i Nadleśnictwo w Chrośnie.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie