• POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

•
          Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie ul. Przemysłowa 6 w roku szkolnym 2020/2021 skorzystał ze wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Wsparcie finansowe zostało wykorzystane w szczególności na wyposażenie kuchni i stołówki szkolnej, co podniosło standard pomieszczeń, usprawniło pracę pracowników, podniosło funkcjonalność a tym samym poprawiło jakość przygotowywanych posiłków, wpłynęło na poprawę wydajności pracy. Realizacja zadania w sposób optymalny przyczyniła się do poprawy realizacji opiekuńczej funkcji szkoły w zakresie zapewnienia uczniom żywienia, z uwzględnieniem planowanej liczby odbiorców nastąpiła poprawa warunków lokalowych oraz oszczędność energii.

Zakupiono m.in.: zmywarkę przemysłową, kuchnię gazową z piekarnikiem, szafę chłodniczą, patelnię elektryczną,  wieloczynnościową maszynę kuchenną z tarczami, krajalnicę do wędlin i obieraczkę do ziemniaków.